pexels-photo-787961

רשימת משחקים חובה לפורים למבוגרים 2019

המשחקים שתקראו עליהם בפוסט זה הותאמו במיוחד לפורים (והועברו במספר אירועי פורים בשנה שעברה). בחירת המשחקים הנכונים תאפשר לצוות לעבוד יחד ולהנות במסיבה. המשחקים שבחרנו הם משחקים שמאוד קל להלהיב איתם את הקבוצה. כפי שתראו, המשחקים עוזרים לשתף את כולם, ולא רק את החברים הדומיננטיים בקבוצה.

משחק לפורים 1: מה מעצבן אותך

המשחק הזה עוזר לחברי הצוות להכיר אחד את השני טוב יותר. בוחרים שאלון אישיותי כלשהו, ומעבירים אותו לכל חברי הקבוצה. כל חבר קבוצה עונה על השאלון ביחד. כדאי לבחור בשאלון אישיות קליל שיאפשר לחברים לענות בכנות. השאלון עוזר לחברים לשתף על עצמם, וכך כשהצוות מכירים אחד את השני טוב יותר הם יכולים להמנע ממקרים של חיכוכים מיותרים. אם למשל חבר אחד העיד על עצמו שמעצבן אותו במיוחד שלוקחים לו דברים מהשולחן, אז שאר הצוותים ידעו זאת עליו וימנעו מלעצבן אותו.
המטרה: המשחק הזה מעולה כדי לגלות עוד על הקבוצה ולעזור לצוות לעבוד בסביבה חיובית יותר. המשחק מתאים לפורים משום שפורים מתקשר למסכות במשחק הזה מורידים קצת את המסכות שלנו.

משחק לפורים #2: רעיונות והצעות

במשחק הזה יוצרים בעיה כלשהי לחברי הקבוצה שיפתרו. יכול להיות שזה רעיון למוצר חדש, דרך להתמודד עם לקוח בעייתי, חידה כלשהי, אתגר עיצובי. כל בעיה שאפשר לחשוב על פתרון עבורה. כעת אוספים את הצוות ומחלקים לראשון בתור דף נייר. הוא צריך לכתוב ולהציע פתרון לבעיה שהוצגה. לאחר שסיים לכתוב מעבירים את הדף הלאה וכל אחד בתורו מוסיף לדף רעיון. חשוב לבחור בדף מספיק גדול שיכיל את ההצעות. אל תתנו לכל משתתף לכתוב יותר ממשפט אחד או להתמהמה יותר מדי.
מטרת המשחק: המשחק הזה מאפשר לכל חברי הקבוצה לתרום לפתרון בעיה. בדרך כלל כשמנהלים ישיבה למשל, רק הדומיננטיים ביותר בקבוצה משתתפים. המשחק הזה מאפשר גם לחברים היותר בישניים להשתתף ולתרום מעצמם.

משחק לפורים #3: אמת ושקר

נותנים לכל חבר בצוות 4 פתקים. חבר זה כותב על גבי הפתקים 3 שקרים ואמת אחת. כעת כל חבר מקריא את הפתקים שלו. לאחר שהוא מקריא עושים סבב לראות מה אנשים חושבים ומזהים בתור השקר. אפשר לאחר מכן לאפשר שאלות שצצו לגבי האמת.
המטרה: המשחק הזה הוא קצת נדוש, אבל הוא מאוד אפקטיבי כי הוא מאפשר לאנשים לשתף דברים יוצאים מגדר הרגיל. מכיוון שהקטע בפורים זה לצחוק ולהשתחרר, המשחק הזה עוזר לפתח אמון בקרב הצוות ולהיות פתוחים האחד עם השני.

משחק לפורים #4: ברטר

מחלקים את הקבוצה לקבוצות קטנות יחסית של 3-4 אנשים. כל קבוצה מקבלת פאזל, שאיננו מכיל את כל החלקים. החלקים החסרים מחולקים לחברי הקבוצות האחרות. כך נוצר מצב שכל קבוצה צריכה לפתור את הפאזל שקיבלה, אבל כדי לפתור היא צריכה להשיג את החלקים החסרים מהקבוצות האחרות. כדי להשיג את החלקים האלה אפשר להשתמש בכל שיטה: ברטר בין חלקים, הבכות למניהן, להחליף ולתת במתנה חברי צוות וכו'.
המטרה: המשחק הזה עוזר לצוות לפתור בעיות, לנהל משא ומתן, ולפעול באופן יצירתי.

משחק לפורים #5: אתגר פורימי

במשחק הזה מחלקים את הקבוצות שוב לקבוצות קטנות. כל קבוצה מקבלת על עצמה אתגר כלשהו: למשל לבנות מגדל מקשים כמה שיותר גבוה.
האתגר צריך להיות זהה לכל הקבוצות. כעת הן צריכות לפתור את האתגר יחד, בעזרת ציוד שניתן להן מראש.
המטרה: המשחק הזה הוא קלאסי לפתרון בעיות בקבוצה. הוא מביא המון כיף לקבוצה, ומעודד את כולם לתרום להביא לפתרון המועדף.

משחק לפורים #6: ספר משותף

המשחק הזה כולל הכנה מראש. כחודש לפני מסיבת פורים מספרים במשרד על ספר הזכרונות. זהו ספר שיכתבו במהלך החודש הקרוב, שאפשר לאכלס אותו במגוון דברים, למעשה בכל העולה על רוח העובדים. משפטי מוטיביציה, דברים שקרו בעבודה, אתגרים שיש להתמודד איתם. "היום נכנסה ציפור למשרד", "אני אוהבת את איך שהשיער של רותי נראה היום".
שימו ליד הספר כלי כתיבה, טושים, דבק, כל ציוד משרדי אחר שיכול לעזור ליצור ספר ססגוני ומיוחד. במסיבת פורים עצמה עוברים על הספר ומנסים לנחש מי כתב מה.
הספר יכול להיות מזכרת נהדרת ממסיבת פורים ודרך נהדרת להציג את החברה בפני עובדים חדשים או אורחים.
המטרה: המשחק הזה לפורים הוא מהווה עדות היסטורית להווי של החברה. הספר מעודד יצירתיות, עבודה משותפת, מוטיבציה ועזרה הדדית.

משחק לפורים #7: המרוץ למליון

כולנו מכירים את המרוץ למליון, והגרסה לפורים היא דומה. מפזרים בסביבת המשרד או מחוצה לו פריטים שונים שמתקשרים לפורים: אוזני המן, מגילות וכו'. אפשר לשלב גם חידות ואתגרים שהצוות יצטרך לפתור. כעת מחלקים את הצוות לקבוצות של 2 או יותר, ונותנים להם לצאת לדרך. חשוב לתכנן זאת מראש שהאתגרים יהיו מסובכים מספיק כך שהצוות לא יסיים את הכל במעט מדי זמן. חלקו לכל קבוצה רשימת פריטים שהם צריכים לאסוף, ותתחילו למדוד להם זמן. בסוף האתגר מכריזים על הזוכים ומחלקים להם פרסים.
המטרה: המשחק הזה הוא כיפי, אנרגטי, ומתאים מאוד לרוח של פורים.

משחק לפורים #8: להציג פריט

זהו משחק אמריקאי פופולרי שאני מאוד אוהב. כל חבר בקבוצה בוחר פריט אחד אותו הוא יציג לשאר החברים. לא משנה מה תחום העניין שלך, זו ההזדמנות שלך להציג בפני שאר העובדים צדדים חדשים שלא הצגת בעבר. אפשר לבחור כל פריט להצגה, למשל דיסק אהוב, שיר שכתבת, או דבר מאפה. כל חבר בקבוצה מציג את הפריט שלו ומסביר עליו באופן מעמיק. כעת אפשר לאפשר לשאר חברי הקבוצה לשאול אותו שאלות לגבי הפריט.
המטרה: המשחק הזה מאפשר לאנשים להכיר אחד את השני טוב יותר, ומעודד לכידות בקבוצה. בנוסף המשחק מאפשר למי שבדרך כלל ביישן ולא משתף לקבל את הספוטלייט. המשחק גם מעודד עבודת צוות.

משחק לפורים #9: למצוא מכנה משותף

במשחק הזה, מחלקים את הקבוצה לקבוצות קטנות. כל קבוצה צריכה למצוא מכנה משותף. כעת יש לרשום מה מאפיין את המכנה המשותף. אם למשל המכנה המשותף הוא "אוהבים את גאנז אנד רוזס", צריך לרשום מכנה משותף סטראוטיפי שיאפיין את התכונה הזו. מי שאוהב את הלהקה הזו הוא פרוע, חסר מעצורים, בעל בטחון עצמי מופרז, נרקיסיסטי. הרשו לעצמכם להיות יצירתיים בתאור  התכונות הללו. כעת, לאורך כל מסיבת הפורים, חברי הקבוצה צריכים להציג התנהגויות שהם אפיינו על הקבוצה הזו. למשל אם התכונה שתיארו היא "פרוע", הם יכולים פתאום לצעוק ולהרים ידיים. אם התכונה הייתה "שטותניק", הם יכולים להתחיל לדבר בג'יבריש.
המטרה: מטרת המשחק הזה היא להציג כיצד סטראוטיפים אינם מדוייקים. בנוסף המשחק מאפשר לחברי הצוות לעבוד יחד.

משחק #10: אילתורים על טקסט

במשחק הזה בוחרים טקסט כלשהו של החברה. זה יכול להיות עמוד האודות באתר, תאור החזון של המנכ"ל, ברושור של החברה. כעת מדפיסים את הטקסט הזה, ודואגים להשמיט מילים מסויימות: פעלים, שמות עצם, תאורים.
כעת מחלקים את הקבוצה לזוגות, כל זוג צריך להשלים את הטקסט. אחד מהזוג מקריא איזה סוג מילה יש להשלים (פועל, שם עצם וכו), והשני צריך להמציא את המילה שתושלם בלי לראות את הטקסט. כעת מחברים את הקבוצות יחד ומקריאים את הטקסט החדש שנוצר.
המטרה: המשחק הזה הוא מושלם לפורים כי הוא מהווה פשוט השתטות במיטבה.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email